ביטוח בעלי חיים ביטוח בריאות ביטוח דירה ביטוח חיים ביטוח נסיעות לחו"ל ביטוח עסק ביטוח רכב השקעות ופיננסים ייעוץ פרישה פנסיה

מסלולי הורשה

פרשתם לגמלאות ואתם מקבלים קצבה? עליכם לבחור את מסלול ההורשה המתאים ביותר לצרכים שלכם ושל יקיריכם, אשר יקבע מי יהיה זכאי לקבל לאחר פטירתכם את קצבאות הפנסיה שלכם, באופן מלא או חלקי. מסלולי ההורשה מכילים שני רכיבים: מינימום תשלומים ושיעור הפנסיה לשאירים

מסלול מינימום תשלומים

מסלול זה מגדיר כמה תשלומי קצבה חודשית ישולמו למוטבים במקרה בו אתם, המבוטחים לא נהניתם מהם. אם בחרתם במסלול של 120 תשלומים והלכתם לעולמכם לאחר שקיבלתם 90 תשלומים, הקופה תמשיך לשלם עוד 30 תשלומים למוטבים.

מסלול שיעור פנסיה לשארים

באפשרותכם לבחור את שיעור הקצבה שישולם למוטבים שלכם. לרוב מדובר באלמנ/ה, ילד עם צרכים מיוחדים או הורים נתמכים. קרנות הפנסיה מאפשרות שיעור פנסיה של 30-100% ואילו פוליסות הביטוח מאפשרות 60-100%, אם כי יש פוליסות המאפשרות לכם לבחור שיעור קצבה כרצונכם.

אם אתם מבוטחים בפוליסת ביטוח, תיאלצו לבחור באחד המסלולים. קרנות פנסיה מאפשרות שילוב ביניהם. בכל מקרה, בכל מסלול שבחרתם, תיהנו מקצבה לכל חייכם. עם זאת, ככל ששיעור הפנסיה לשאירים גבוה יותר, כך תקטן הקצבה האישית שלכם בחייכם.

יש לכם שאלה? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם